OBJEDNÁVKY DO 15:00 DORUČUJEME DO 1 PRACOVNÉHO DŇA.Viac info

Karamelové Tartaletky

Kód: R-55
Značka: HeliumKing
3 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

istockphoto-1186273390-170667a1 hod. 55 min. images_14-6 osôb

Ingrediencie

Postup

Pripravíme si 500 g zmesi na výrobu Cookies podľa návodu na obale. Hotové cesto zabalíme do potravinárskej fólie a uložíme do chladničky na 1 hodinu.

Rúru si predhrejeme na 200°C.
 

Cesto si premiesime a vyvaľkáme na pomúčenej pracovnej doske na hrúbku cca 3 mm. Formičky si vymastíme a naplníme cestom. Tartaletky pečieme 15 minút.

Kondenzované mlieko, 50 g masla a hnedý cukor privedieme do varu. Teplotu udržujeme čo najmenšiu a neustále zmes miešame aby neprihorela. Karamel je hotový, akonáhle prejdete lyžicou po dne panvice a dno zostane viditeľné asi 3 sekundy.

Pripravíme si čokoládovú ganache. Zohrejeme 100 ml šľahačky a necháme v nej rozpustiť mliečne čokoládové kúsky. Ganache necháme vychladnúť, kým nezhustne do požadovanej konzistencie. Postup opakujeme s tmavými kúskami čokolády.

Upečené tartaletky naplníme karamelovou zmesou a na vrch nalejeme vrstvu mliečnej ganache. Necháme vychladiť a mierne stuhnúť kým nalejeme vrstvu ganache z tmavej čokolády. Tartaletky ozdobíme domácou šľahačkou, lieskovcami alebo karamelkami.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: